ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Ermeni evlilik

Kendi kültüründen biri ile beraber olmak ve onunla mutlu bir birlikteliğe sahip olmak istiyorsan, Ermeni evlilik siteleri sayesinde aradığın kişiye kavuşabilirsin.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Ermeni evlilik

Kendi kültüründen biri ile beraber olmak ve onunla mutlu bir birlikteliğe sahip olmak istiyorsan, Ermeni evlilik siteleri sayesinde aradığın kişiye kavuşabilirsin.

1/2
 
  YA DA  

Ruhunun bir parçasının yarım olduğunu mu düşünüyorsun? Eksik kalan parçayı tamamlamanın vakti geldi mi? Ancak yol arkadaşım diyebileceğin insanla henüz karşılaşmadın mı? Üzülmene ya da umutsuzluğa kapılmana gerek yok. Seni sen olduğun için seven, yeri geldiği zaman sadece erkek arkadaş ya da kız arkadaş değil bir dostunmuş gibi dertleşebileceğin biri olsun istiyorsan hayatında harekete geçmenin vakti geldi. Aynı semtte hatta aynı sokakta oturduğun ama daha önce hiç karşılaşmadığın kişilerle sohbet edebilmek için izmir.net'e gel ve hemen üye ol. Üstelik dolduracağın profil bilgilerin sayesinde senin profilini inceleyen diğer üyeler Ermeni evlilik geleneklerine göre evlenmeyi istediğini görüp, seninle bu yüzden iletişime geçebilirler.

Ermeni Düğün Gelenekleri
Kız istemeye çekirdek aile şeklinde gidilir ve söz sırasında geline mutlaka haç takılır. Nişana her iki tarafta takısıyla gelir. her iki ailede yanlarına gümüş ya da kristal kap içinde şekerle gelir. Evlenirken erkek tarafından iki sağdıç seçilir bunların karı koca olmasına dikkat edilir. Anadolu ermenilerinde kına gecesi yapılır. kına, erkek tarafının kadınları tarafından getirilir. Sağdıç, kınayı gelinin evinde yoğurur ve ilk kınaya bir adet altın koyar. Düğünden önceki son perşembe günü evlenecek olanların düğün yatağı yapılır. sağdıç, yatak yapımında ustabaşı olarak görev alırken evliliği mutlu şekilde sürenlerden yatak yapımı için yardım alınır. Yatak yapıldıktan sonra yatağın üstüne şeker, pirinç, para ve altın atılır, çocukları olması için yatağın üstünde küçük çocuklar yuvarlanır. ilk başta resmi nikah kıyılır, başka gün kilisede tören düzenlenir sağdıç, gelini alıp kiliseye götürür. seramoni başladığında gelinin babası gelini damada götürür. papaz ayine başlar sonrasında takılar takılır ve çift sağdıca gümüş kap içinde çikolata gönderir.

Geleneklerine bağlı bir insansan ve bu şekilde bir Ermeni evliliği yapmak istiyorsan, izmir.net senin doğru adres olacaktır. Daha fazla mutluluğunu erteleme ve aşka doğru yelken aç. Mutluluk merkezi izmir.net!Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER