ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Kürt Evlilik

Kürt evlilik siteleri sayesinde uzun zamandır beklediğin mutluluk ve aşka sahip olmak için hemen izmir.net'e üye olup, sohbete başlamalısın.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Kürt Evlilik

Kürt evlilik siteleri sayesinde uzun zamandır beklediğin mutluluk ve aşka sahip olmak için hemen izmir.net'e üye olup, sohbete başlamalısın.

1/2
 
  YA DA  

Sosyal çevrende tanıştığın veya sahip olduğun iş arkadaşların seninle aynı zevklere sahip değil mi? Karakterinin çevrendeki insanlarla uyuşmaması yeni kişilerle tanışmana engel mi oluyor? O zaman sen de seninle aynı kökene sahip birileri ile sohbet etmeyi deneyebilirsin. Mesela senin gibi Kürt kökenli bir insanla sohbet etmek için çevrende kimse yoksa sen de evlilik siteleri arasında en güvenilir ve en kalabalık olan izmir.net'e gelip detaylı arama seçeneğini kullanarak dilediğin aramayı gerçekleştirebilirsin. Üstelik izmir.net'te dolduracağın profilde kendini en ince ayrıntısına kadar anlatabilir ve Kürt evlilik geleneklerine uygun bir düğün hayal ettiğini belirtebilirsin. Bu sayede seninle mesajlaşmak ve sohbet etmek isteyen kişiler seni daha yakından tanışmış olacaklardır. Profilini eksiksiz olarak doldurduktan sonra diğer üyelerin profillerini inceleyip kendi kültürüne ve yetiştiriliş biçimine uygun kişilerle konuşmaya başlayabilirsin. Üstelik tüm mesajlaşmalar ve üyelik işlemleri izmir.net'te ücretsizdir.

Kürtlerde Evlilik Gelenek ve Görenekleri
Kürt kültüründe düğün geleneği çok çeşitli ve renklidir. Bunlardan biri; düğün habercisi diye nitelendirdikleri bir erkek kızın ailesine gönderilir ancak seçilen kişinin düğün habercisi atılgan ve uyanık olması gerekir. Geleneğe göre bu kişiye espri anlamında tuzak ve alay etme kurgusu uygulanır. Düğün evi yanlış tarif edilir. Hayvan ahırları gibi mekânlarda hapis edilir ve erkek tarafından hediye karşılığı ile karsı tarafına verilir. Çok yönlü espri kültürünün mevcudiyetinin yanı sıra erkek tarafına üstünlük sağlamak manasında bir mesajda sunulmaktadır. Kökleri eskiye dayanan ve her toplumsal yapıda olan misafir geleneği Kürt toplumunda da vardır ve Kürtler misafirperverlik yönleriyle de diğer toplumlar tarafından özelikle bilinirler. Düğün törenlerinde gelen konuklar en iyi şekilde ağırlanırlar. Müzik ve enstrüman olarak ise davul - zurna kullanılmaktadır düğünlerde.

Aşkı yakalamak için artık daha fazla bekleme. Kendi kültüründen gelen kişilerle tanışabilmek ve mutlu bir birlikteliğe sahip olabilmek için izmir.net'e hemen üye ol.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER