Mobil Ödeme için onay kodunu gönderdim ama Gold üyeliğim başlamadı. Neden?

Son güncelleme: 1 Yıl Önce
Bu cevap işinize yaradı mı?
Hattın Turkcell ise, cep telefonu ekranına yansıyan seçeneklerden "Tamam" ı seç. Bu işlemi yapmana rağmen Gold üye olamadıysan, [email protected] adresine e-posta gönderebilirsin.

Avea ve Vodofone kullanıyorsan; sana gönderilen SMS'i "Evet" diyerek cevapladıysan kısa bir süre beklemeni rica ediyoruz. Ardından sistem dışına çıkıp yeniden giriş yaparak bir üyeye mesaj göndermeyi dene. Eğer hala "Gold üye olun" sayfasına yönleniyorsan Mobil Ödeme işlemi başarısız olmuş demektir.


Birinci sayfada yazdığın telefon numarası ile onay mesajını gönderdiğin telefon numarası farklı olabilir. Gold üyeliğin başlatılması için onay mesajının aynı telefondan gönderilmesi gerekir.

Onay mesajını "Evet" kısa mesaj ile gönderirken yanlış yazmış olabilirsin.Onay mesajını sana gelen SMS'i yanıtlayarak değil, başka bir numaraya göndermiş olabilirsin.
Onay mesajını 8 saat içinde göndermemiş olabilirsin.

Eğer yukarıdaki sebeplerden biri değilse, Mobil Ödeme şartlarına uygun olmayan bir durumun olabilir. Mobil Ödeme hizmetinden yararlanabilmek için Turkcell, Vodafone ve Avea'nın 3 koşulu bulunmaktadır.

  • Hattın faturalı ise son 3 faturanı düzenli ödemiş olmalısın.
  • Hattın faturasız ise ödeme yapmaya yetecek kadar bakiyenin olması gerekir.
  • Ve son olarak, aynı ay içerisinde Mobil Ödeme'yi sitelerimizde veya başka herhangi bir yerde birden fazla kez kullandıysan, Turkcell, Vodafone ve Avea'nın belirlediği aylık Mobil Ödeme limitini geçmemiş olmalısın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

 

Mobil Ödeme nedir?

 

Mobil Ödeme'den kimler yararlanabilir?