ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Zaza Evlilik

Kendi geleneklerime ve inançlarına uygun bir eş bulmak istiyorsan, Zaza evlilik sitelerini denemelisin. Beklediğin aşkı uzaklarda aramana gerek yok.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Zaza Evlilik

Kendi geleneklerime ve inançlarına uygun bir eş bulmak istiyorsan, Zaza evlilik sitelerini denemelisin. Beklediğin aşkı uzaklarda aramana gerek yok.

1/2
 
  YA DA  

Herkes evleneceği insanın kendi yetiştiği kültürden ve inançtan gelmesini ister. Bu nedenle doğru eş arayışlarını hep bu yönde sürdürür. Ancak hayatın yoğun olması, insanların kendi sosyal hayatlarına zaman ayıramamaları yeni insanlarla tanışmalarına olanak sağlamaz. Zaza evlilik siteleri sayesinde sen de kendi kültürüne ve inancına uygun bir eş adayı bulabilir ve mutlu bir yuva özlemene son verebilirsin. Tek yapman gereken Zaza evlilik sitelerinden biri olan izmir.net'e üye olmak. Üstelik izmir.net'e üye olmak oldukça kolay ve hızlıdır. Üyelik işlemi ise tamamen ücretsizdir. Üye olduktan sonra profilini eksiksiz bir şekilde doldur, fotoğraflarını yükle ve Zaza evlilik yapmak istediğini belirt. Bu sayede diğer üyelerde senin profilinde gezerken, senin evlenmek istediğini ve bunu kendi kültüründen gelen insanlarla olmasını istediğini görebilirler. Aynı zamanda sen de diğer üyelerin profillerini gezmeden önce izmir.net'in gelişmiş arama seçenekleri sayesinde seninle aynı kültür ve inanca sahip olan kişileri filtreleyebilir ve senin karakterine uyan kişilerle iletişime geçebilirsin.

Zaza Evlilik Adetleri
Zaza evlilik adetleri her yörede farklılık gösterir. Evlilik gelenekleri ve adetleri Türklerle hemen hemen aynıdır. Evlilikler görücü üsülü olmakla birlikte gençlerin birbirini görüp severek evlenmeleri de oldukça yaygınlaşmıştır.Zaza evliliklerinde düğün günü, düğün alayı geldiği zaman damat varlığına göre, leblebi, dut kurusu, badem veya kuru üzüm serper. Zaza evlilik âdetlerine göre gelinin başına tatlı dilli olması için çeker, para ve buğday saçılır.

Sosyal hayatında kendi kültüründen gelen kişilerle tanışmak için vaktin mi yok? Üzülme. izmir.net sayesinde İzmir'de yaşayan Zazalarla kolayca tanışabilirsin. Hatta izmir.net'in semte ve ilçeye göre arama seçenekleri sayesinde belki de aynı sokakta oturduğun ama daha önce fark etmediğin kişilerle tanışabilirsin. Uzakta olanlarla vakit kaybetmene gerek yok. Aradığın ve beklediğin aşk izmir.net sayesinde artık çok yakınında!

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER